7 powodów, dlaczego warto wybrać grzejniki elektryczne

7 powodów, dlaczego warto wybrać grzejniki elektryczne

Kiedyś grzejniki elektryczne kojarzyły się tylko z energochłonnymi farelkami, których eksploatacja kosztowała krocie a walory estetyczne pozostawiały wiele do życzenia. Dziś, takie myślenie jest mało postępowe a sama funkcjonalność grzejników elektrycznych zmieniła się diametralnie. Wszystko dzięki nowoczesnym technologiom i projektantom, którzy dbają, żeby konsument otaczał się nie tylko funkcjonalnymi, ale też pięknymi produktami.

W Instal Projekt, idziemy z duchem czasu tradycyjnie dbając o niezawodność naszych produktów, dlatego nasza oferta grzejników elektrycznych cały czas się powiększa. Poniżej przedstawiamy 7 powodów, dlaczego warto wybrać grzejniki elektryczne:

1. Elastyczność montażu – grzejnik elektryczny zamontujesz z łatwością w dowolnym miejscu. Nie potrzebujesz doprowadzać instalacji centralnego ogrzewania, wystarczy tylko podłączenie do prądu które jest dużo łatwiejsze do wykonania i mniej pracochłonne niż remont ingerujący w instalację hydrauliczną.

2. Całoroczna funkcjonalność ogrzewania i suszenia – nikt z nas nie lubi, gdy na zewnątrz już jest zimno a my jesteśmy zależni od głównego systemu ogrzewania (w blokach mieszkalnych). Przewagą elektrycznego ogrzewania jest to, że za pomocą jednego kliknięcia jesteśmy w stanie nagrzać całe pomieszczenia lub mieszkanie. Komfort i łatwość użytkowania jest nieporównywalnie większy niż w innych formach ogrzewania. Dodatkowo, np. suszarkę Primavera polskiej marki Instal Projekt, możesz zamontować zarówno w kuchni jak i w łazience, gdzie niezależnie od sezonu, wysuszysz wilgotne tekstylia.

3. Łatwość montażu – dobry fachowiec to skarb w dzisiejszych czasach. Dużo osób decyduje się zrobić wiele rzeczy na własną rękę – ponieważ jest to rozwiązanie szybsze i tańsze. O ile z instalacją grzejnika CO niewiele majsterkowiczów sobie poradzi, tak już z wpięciem wtyczki do kontaktu poradzi sobie każdy. Dodatkowo, grzejnik elektryczny się nie zapowietrza więc produkt jest praktycznie bezusterkowy.

4. Łatwość czyszczenia – łagodzimy bolączkę każdego alergika i osoby kochającej czystość. Grzejniki elektryczne marki Instal Projekt, nie posiadają trudnodostępnych zakamarków które są siedliskiem bakterii i trudnego do wyczyszczenia kurzu.

5. Coraz niższe koszty użytkowania – technologia zaskakuje z roku na roku i już teraz, koszt eksploatacji grzejników elektrycznych jest zdecydowanie niższy niż jeszcze kilka lat temu. Mimo rosnących cen energii elektrycznej, ogrzewanie na prąd może wychodzić korzystniej cenowo niż np. ogrzewanie wykorzystujące paliwa odnawialne. A może ogrzewanie za darmo? W 2023 roku to już standard w wielu gospodarstwach domowych dzięki fotowoltaice. Taka forma ogrzewania jest nie tylko atrakcyjna cenowo, ale też najbardziej ekologiczna.

6. Ekologia – a skoro o ekologii mowa to warto wspomnieć, że prąd w Polsce w coraz większej mierze produkuje się z źródeł odnawialnych. Dzięki temu korzystając z ogrzewania na prąd, do naszego środowiska nie uwalniamy szkodliwych związków powstałych w wyniku spalania paliw.

7. Design – dzięki zastosowaniu nowoczesnych kompontentów grzewczych dostarczamy estetyczny i utracienki produkt. Większość grzejników elektrycznych które produkuje Instal Projekt to grzejniki dekoracyjne np. Bionic Electro czy EOS.

 

W Instal Projekt wiemy, że wybierając grzejnik elektryczny, konsument sugeruje się nie tylko aspektem estetycznym, ale też jakością wykonania. Dlatego będąc pewni swojej niezawodności, dajemy najdłuższą gwarancję na rynku, aż 15 lat. Co jeśli klient pokochał model naszego grzejnika dedykowanego do centralnego ogrzewania ale chciałby go w wersji elektrycznej? Wystarczy dokupić dedykowaną grzałkę. Prawie każdy grzejnik centralnego ogrzewania, może również pełnić funkcję niezawodnego grzejnika hybrydowego lub elektrycznego.