Nowy kocioł zasypowy SAS już dostępny!

Nowy kocioł zasypowy SAS już dostępny!

SAS VARMO PLUS to kocioł z ręcznym zasypem paliwa zgazowujący drewno o nowoczesnej konstrukcji z trójciągowym układem komór i systemem spalania dolnego. Paliwem przeznaczonym dla tego kotła jest sezonowane drewno kawałkowane. 

Kotły VARMO PLUS o mocy 10 kW dostępne są w wersji z czopuchem do góry z możliwością montażu wentylatora wyciągowego na odcinku przewodu spalinowego pomiędzy czopuchem kotła, a wlotem do komina. Kotły VARMO PLUS o mocach 15 kW, 20 kW, 25 kW dostępne są w wersji z czopuchem do tyłu. Posiadają możliwość montażu wentylatora wyciągowego bezpośrednio na czopuchu. 

Kotły te kwalifikują się do dofinansowania z Programu Czyste Powietrze, dzięki swojemu podwyższonemu standardowi (emisji pyłów nieprzekraczającej 20 mg/m3). Zostały one wpisane na listę ZUM (Zielone Urządzenia i Materiały) co jest potwierdzeniem spełnienia przez nie restrykcyjnych norm.  
 

Zbiorniki buforowe SAS BST 

W naszej ofercie znajdziecie także zbiorniki buforowe. Buforowe zbiorniki ciepła inaczej nazywane zbiornikami akumulacyjnymi przeznaczone są do magazynowania energii cieplnej wygenerowanej przez urządzenia grzewcze, takie jak pompy ciepła, kotły stałopalne czy kotły gazowe. Nie należy mylić ich ze zbiornikami CWU, których zadaniem jest gromadzenie wody na potrzeby użytkowe domowników. W buforach magazynowana jest woda zasilająca układ instalacji grzewczej centralnego ogrzewania. 
 
Bufory są niezbędne w instalacjach z nowoczesnymi kotłami zasypowymi, w tym z naszymi kotłami VARMO oraz VARMO PLUS. Aby kotły te spełniały restrykcyjne wymogi co do niskoemisyjności muszą pracować z mocą nominalną. Zadaniem zbiorników akumulacyjnych jest magazynowanie okresowego nadmiaru energii, w sytuacji zmiennego zapotrzebowania na ciepło dla potrzeb grzewczych. Dodatkowo zastosowanie zbiornika wpływa na pełne wykorzystanie ciepła powstającego w procesie spalania, kocioł pracujący z mocą nominalną uzyskuje najwyższą sprawność przy zachowaniu emisji zanieczyszczeń na poziomie poniżej dopuszczalnych wartości określonych przepisami. Wytworzona w kotle energia podczas procesu spalania paliwa zostaje stopniowo przekazana za pośrednictwem czynnika grzewczego do izolowanego zbiornika akumulacyjnego. Może ona zostać wykorzystana w późniejszym okresie w miarę wzrostu zapotrzebowania na ciepła na cele instalacji grzewczej, np. centralnego ogrzewania czy ciepłej wody użytkowej. 

 
Zbiorniki buforowe są szczególnie polecane w instalacjach z pompami ciepła gdzie ich zadaniem  jest zwiększenie tzw. zładu wody, czyli pojemności wodnej instalacji. Wpływa to na zmniejszenie liczby załączeń pompy ciepła, co przekłada się na wydłużenie żywotności sprężarki i tym samym całego urządzenia.  Ponadto energia zgromadzone w buforze może posłużyć do odszraniana parownika pomp ciepła powietrze-woda. Możliwe jest to poprzez odwrócenie cyklu pracy pompy ciepła – czynnik o wysokiej temperaturze wtłaczany jest na parownik dzięki energii zgromadzonej w buforze. 
 
Nasze zbiorniki buforowe SAS BST wyposażone są w króćce przyłączeniowe umożliwiające podłączenie do nich kilku źródeł ciepła. Dostępne są w pojemnościach 100 l, 200 l, 300 l, 400 l, 500 l, 600 l, 800 i 1000 l, co pozwala na optymalny dobór do potrzeb danej instalacji. Dzięki wysokiej jakości izolacji termicznej straty ciepła ograniczono do minimum. Instalacja grzewcza doposażona w zbiornik buforowy to sposób na obniżenie kosztów ogrzewania co w dobie kryzysu energetycznego. 

 

Dane techniczne: 

- rozstaw muf przyłączeniowych 90 (lub 180 na zamówienie) – umożliwia montaż blisko ściany, ograniczając tym samym zajmowane miejsce w kotłowni, 

- w zbiornikach SAS BST 800/SAS BST 1000 - możliwość zwiększenia średnicy przyłączy króćców zasilania i powrotu 2”, celem zmniejszenia oporów hydraulicznych (opcja),

- możliwość demontażu izolacji termicznej za pomocą zamka błyskawicznego, 

- zewnętrzne wykończenie zbiornika pianką poliuretanową i estetycznym pokrowcem typu skay,

- króćce przyłączeniowe 6/4” GW rozmieszczone równomiernie na całej wysokości zbiornika,

- możliwość zastosowania grzałki elektrycznej, przyłącze 6/4”, 

- zbiorniki buforowe SAS BST przy współpracy z różnymi źródłami ciepła pozwalają obniżyć koszty ogrzewania poprzez funkcję magazynu ciepła,

- możliwość zasilania zbiornika z kilku źródeł ciepła oraz przekazywania energii cieplnej na instalację grzewczą, wymagającą zróżnicowanych temperatur medium,

- dennice zbiorników zaizolowane termicznie,

- dostępne są również specjalne wersje zasobników na zamówienie.