Polipropylenowe rozwiązanie odprowadzania spalin z kotłów kondensacyjnych TADline

Polipropylenowe rozwiązanie odprowadzania spalin z kotłów kondensacyjnych TADline

NOWOŚĆ W OFERCIE TADMAR

Oferta kominowa firmy Tadmar została poszerzona o polipropylenowe systemy odprowadzania spalin od Jeremias o nazwie TADlineTADline to rozwiązanie systemowe w którym rdzeń spalinowy wykonany jest z polipropylenu odpornego na promieniowanie UV. Rozwiązanie to dedykowane jest do współpracy z urządzeniami grzewczymi o stosunkowo niskiej temperaturze spalin nie przekraczającej 120°C takimi jak, kotły i kondensacyjne, nagrzewnice kondensacyjne lub gazowe absorpcyjne pompy ciepła.

System zbudowany jest z kształtek kominowych, które łączone są między sobą wtykowo za pomocą kielichów, w których umieszczona jest uszczelka odporna na kondensat ze spalin. Taki sposób połączenia gwarantuje wysoką szczelność układu w nadciśnieniu do 5000 Pa.

Do głównych zalet systemu należy trwałość , niezawodność, szybkość i łatwość montażu, niska waga, możliwość budowy wielu wariantów układu kominowego w zależności od warunków architektonicznych budynku i umiejscowienia pomieszczenia kotłowni. Znajduje on szerokie zastosowanie w nowobudowanych budynkach jak również podczas modernizacji układów grzewczych. W przypadku modernizacji szczególnie na uwagę zasługuje specjalnie dedykowany do tego zadania zestaw kształtek bazowych, które ułatwiają i skracają czas montażu.

Dobrym przykładem jest podpora renowacyjna przeznaczona do modernizacji istniejącego stalowego podciśnieniowego wkładu kominowego do standardu umożliwiającego współpracę z kotłami kondensacyjnymi w układzie powietrzno-spalinowym. Podpora renowacyjna w parze z kolanem ze sztucerem gwintowanym umożliwia w łatwy i szybki sposób montaż szczelnego systemu nadciśnieniowego w istniejącym stalowym wkładzie kominowym. Instalacja podpory renowacyjnej i kolana ze sztucerem w trójniku przyłączeniowym stalowego wkładu kominowego, przebiega niemal bezinwazyjnie, nie ma konieczności rozkuwania szachtu kominowego lub rozcinania wkładu. Kształt podpory umożliwi stabilne podparcie dla kolana i zamontowanemu na nim odcinku pionowemu systemu odprowadzania spaliny. Podpora jest uniwersalna dla standardowych średnic wkładów kominowych stosowanych do odprowadzania spalin z gazowych kotłów atmosferycznych i można ją z łatwością dostosować do średnicy wkładu kominowego 113, 120 lub 130 mm, sam montaż podpory przebiega szybko i łatwo.