Profesjonalne wsparcie domowych instalacji

Profesjonalne wsparcie domowych instalacji

Instalacje sanitarne to swoisty krwiobieg naszego domu, na który składają się systemy centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjne, a coraz częściej także wentylacji mechanicznej i klimatyzacji. Choć nie wysuwają się na pierwszy plan, to właśnie od ich bezawaryjnego i wydajnego funkcjonowania zależy komfort mieszkańców. Co zrobić, by podnieść sprawność, zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania i wyeliminować hałas mogący powstawać podczas ich funkcjonowania?

Choć każda z domowych instalacji ma swoją specyfikę, to na pytanie o możliwość zwiększenia potencjału wydajności, żywotności i komfortu akustycznego odpowiedź będzie taka sama – systemy izolacyjne.

Podwyższone bezpieczeństwo użytkowania

Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto odpowiednio zaizolować domowe instalacje, jest wsparcie ich bezawaryjnego użytkowania. Pęknięta rura to jeden z największych koszmarów, jakie mogą się przydarzyć w mieszkaniu, a skutki zalania to często zarówno duże koszty, jak i poważny remont.

Przyczyny awarii są oczywiście różne, ale jednymi z najczęstszych są korozja i osłabienie materiału, z którego wykonane są rury lub przewody. Skutecznym rozwiązaniem, które może uchronić przed takim scenariuszem, są izolacje zapobiegające przedostawaniu się wilgoci i jej skraplaniu na powierzchni instalacji. Izolacje ArmaFlex marki Armacell posiadają wysoki współczynnik odporności na dyfuzję pary wodnej, dzięki czemu powierzchnia ochranianych instalacji pozostaje sucha, a tym samym jest mniej narażona na rdzewienie. Komórkowa i elastyczna struktura tego materiału ułatwia też jego dopasowanie nawet do skomplikowanych kształtek, co poprawia szczelność i gwarantuje skuteczność działania. Dodatkowym wyróżnikiem produktów ArmaFlex jest system ochrony mikrobiologicznej aktywnie zapobiegający rozwojowi bakterii i grzybów.

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania?

Odpowiednio dobrane izolacje są również wsparciem w ograniczeniu kosztów użytkowania budynku – zwłaszcza w przypadku instalacji centralnego ogrzewania, gdzie zapewnienie odpowiedniej temperatury czynnika grzewczego wiąże się z dużym wydatkiem energetycznym. Ważne jest nie tylko podgrzanie wody w zbiorniku, ale także utrzymanie jej temperatury po doprowadzeniu do grzejników. Jeżeli odda część swojego ciepła po drodze, np. na odcinkach rur biegnących w piwnicy lub na strychu, ogrzaniem będą objęte przestrzenie, które tego nie wymagają, co jednocześnie zmniejszy sprawność całego systemu.

Dla ochrony termicznej systemów C.O. warto wykorzystać np. izolacje Tubolit, które dzięki niskiej przewodności cieplnej wspierają redukcję strat energetycznych nawet na poziomie 90%. To nie tylko oszczędność dla portfela, ale także redukcja emisji CO2, co pomoże zmniejszyć nasz wpływ na środowisko naturalne. W miejscach o ograniczonej przestrzeni – np. w przypadku, gdy rury przebiegają podtynkowo lub w warstwach podłogi, sprawdzi się wersja S i S Plus izolacji Tubolit, której grubość została zoptymalizowana pod kątem zmniejszenia grubości i która jest odporna na nacisk wylewki i wierzchnich warstw posadzkowych.

 
 

Cisza przyjemna dla ucha

Zarówno izolacje ArmaFlex, jak i Tubolit posiadają komórkową strukturę materiału – na bazie syntetycznego kauczuku w przypadku produktów ArmaFlex i pianki polietylenowej, z której produkowane są wyroby Tubolit. Taka budowa zapewnia dodatkową korzyść: znakomicie absorbuje dźwięki materiałowe, dzięki czemu hałasy i wibracje powstające od instalacji rurowej prowadzonej w ścianach są skutecznie redukowane i w znacznie mniejszym stopniu zakłócają ciszę w pomieszczeniach użytkowych.

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.