ROCUT 42 Twin Cut

ROCUT 42 Twin Cut

Nowość firmy ROTHENBERGER zastępuje dwa modele nożyc do rur z tworzywa sztucznego. Precyzyjne cięcie dla rur o średnicy do 42 mm za pomocą nożyc ROCUT 42 Twin Cut.

Fachowcy pracujący w branży wodno-kanalizacyjnej, grzewczej i klimatyzacyjnej będą wiedzieli, że cięcie rur z tworzyw sztucznych wymaga różnych nożyc do rur w zależności od ich średnicy, a także materiału. Najnowsza innowacja narzędziowa firmy ROTHENBERGER, producenta narzędzi do rur i urządzeń do ich obróbki, dzięki unikalnej funkcji 2 w 1, zastępuje potrzebę stosowania dwóch oddzielnych nożyc do rur. Nożyce do rur z tworzywa sztucznego ROCUT 42 Twin Cut tną rury bezpośrednio lub z systemem zapadkowym. Automatycznie przełączając się między tymi dwiema funkcjami, nowy model może ciąć rury o średnicy do 42 mm przy użyciu najbardziej odpowiedniej metody. Dzięki temu cięcie jest szybsze niż przy użyciu standardowych nożyc do rur z zapadką. Powłoka z ostrzem z PTFE redukuje tarcie pomiędzy rurą a ostrzem, dzięki czemu ROCUT 42 Twin Cut przecina większość plastikowych rur, w tym wielowarstwowe, przy minimalnym wysiłku.


Nożyce do rur z tworzyw sztucznych ROCUT 42 Twin Cut tną rury do 42 mm w cięciu bezpośrednim lub z mechanizmem zapadkowym.

"Analizy rynkowe pokazują, że na placach budowy używa się zwykle rur z różnych materiałów o średnicy do 42 mm, które wymagają kilku par nożyc. Wynik cięcia decyduje o tym, jak szybko postępuje wykonanie instalacji; skośne cięcia i zdeformowane rury powodują konieczność czasochłonnych przeróbek", wyjaśnia Suzanna Bender, manager produktu w firmie ROTHENBERGER. "Na tej podstawie wspólnie z instalatorami opracowaliśmy nowe nożyce do rur z tworzyw sztucznych ROCUT 42 Twin Cut.

Aby móc optymalnie ciąć małe i duże średnice rur, ROCUT 42 Twin Cut posiada zarówno funkcję bezpośredniego cięcia, jak i cięcia z pomocą mechanizmu zapadkowego. Bezpośrednie cięcie jest odpowiednie dla małych średnic rur lub rur cienkościennych; rurę można ciąć łatwo i szybko za jednym pociągnięciem. Funkcja zapadki jest idealna do większych lub szczególnie grubościennych rur, dzięki czemu cięcie jest proste i szybkie, przy minimalnym wysiłku.


Bezpośrednie cięcie nadaje się do rur o małych średnicach lub rur cienkościennych.

Ponieważ cięcia zapadkowego używa się tylko w razie potrzeby, instalatorzy oszczędzają sporo czasu. Testy z profesjonalnymi użytkownikami wykazały, że podczas cięcia rur o mniejszej średnicy można zaoszczędzić nawet 80% czasu w porównaniu do cięcia z mechanizmem zapadkowym.


Funkcja cięcia z zapadką jest idealna dla większych lub szczególnie grubościennych rur.

Nożyce automatycznie przełączają się na tryb zapadkowy, gdy na krótko zmniejszy się nacisk na uchwyt z powłoką antypoślizgową. "Ta funkcja, zgłoszona do opatentowania, jest całkowicie unikalna. Dlatego staramy się, aby użytkownicy wypróbowali ją sami", wyjaśnia Suzana Bender. "Dlatego opracowaliśmy opakowanie, w którym nożyce mogą być testowane. Musisz koniecznie dotknąć nowości, by zrozumieć, jaka jest wspaniała."

Ostrze nożyc w kształcie litery V w ROCUT 42 Twin Cut na kształt litery V i jest powlekany materiałem PTFE. Zmniejsza to siłę potrzebną do cięcia w porównaniu z poprzednim modelem, ROCUT TC 42: "Użytkownicy muszą zastosować około 20% mniej siły niż podczas cięcia przy użyciu ROCUT TC 42, jak wykazały wewnętrzne testy", mówi S. Bender. Powłoka redukuje tarcie podczas cięcia, co sprawia, że proces cięcia jest bardziej bezproblemowy.


Ze względu na kształt V ostrza z powłoką PTFE, nożyce wywierają nacisk tylko na jeden punkt na rurze, co umożliwia uzyskanie lepszych wyników.

Powłoka PTFE i kształt v ostrza również przyczyniają się do zmniejszenia deformacji rury, zmniejszając potrzebę ponownej obróbki. "Ponowna kalibracja jest irytująca i kosztuje czas", mówi S. Bender. Jednak "ze względu na v-kształt ostrza, nożyce wywierają nacisk tylko na jeden punkt na rurze, umożliwiając tym samym uzyskanie lepszych wyników".

Nożyce można otworzyć za pomocą dźwigni uwalniania. Dźwignia ta może być obsługiwana z obu stron nożyc, dzięki czemu zarówno osoby prawo- jak i leworęczne mogą z łatwością pracować z nożycami. "Oznacza to, że osoby leworęczne nie muszą już wymieniać rąk, lecz mogą otworzyć nożyce bezpośrednio, włożyć rurę i przeciąć. Mały, ale ważny szczegół", mówi Bender.


Dźwignia uwalniająca do otwierania nożyc może być obsługiwana z obu stron, dzięki czemu zarówno osoby prawo- jak i leworęczne mogą z łatwością pracować z nożycami.

O FIRMIE ROTHENBERGER

Założona w 1949 roku firma ROTHENBERGER jest jednym z wiodących na świecie producentów innowacyjnych, wymagających technologicznie narzędzi i maszyn do obróbki rur w zakresie techniki sanitarnej, grzewczej, klimatyzacyjnej, chłodniczej, gazowej i środowiskowej. ROTHENBERGER od 70 lat koncentruje się na rzemieślnikach. W oparciu o ich sugestie firma opracowuje innowacyjne narzędzia do rozwiązań serwisowych, montażu, kontroli i konserwacji rur. Firma rodzinna wspiera użytkowników za pomocą 250 opatentowanych rozwiązań. Ponad 300 milionów sprzedanych na całym świecie narzędzi ROTHENBERGER jest codziennie używanych na placach budowy - z wielokrotnie nagradzanym wzornictwem.

Kontakt:

ROTHENBERGER Polska Sp. o o.o., ul. Annopol 4 A bud. C, 03-236 Warszawa
Tel: +48 22 213 59 01
Email: biuro@rothenberger.pl