Wydajność i wytrzymałość, czyli rozdzielacze InoxFlow od KAN-therm

Wydajność i wytrzymałość, czyli rozdzielacze InoxFlow od KAN-therm

Instalacje centralnego ogrzewania, wody użytkowej czy ogrzewania podłogowego łączy jeden wspólny element. Mowa oczywiście o rozdzielaczach, od których zależy poprawne i efektywne funkcjonowanie systemów sanitarnych. Aby kompleksowo spełniały swoją rolę, powinny charakteryzować się wytrzymałością oraz daleko idącą wydajnością. Właśnie te cechy wyróżniają rozdzielacze InoxFlow, znajdujące się w ofercie KAN-therm. Jak zmienią nasze spojrzenie na funkcjonalność systemów instalacyjnych?

„Szlachetność” zobowiązuje

Jednym z podstawowych czynników wpływających na wytrzymałość i niezawodność rozwiązań instalacyjnych są materiały, z jakich zostały wykonane. Poszczególne elementy systemów wchodzą bowiem w bezpośredni kontakt z różnego rodzaju czynnikami, które potencjalnie mogą powodować ich niszczenie lub prowadzić do dostania się do obiegu niebezpiecznych dla zdrowia związków chemicznych. Jest to szczególnie istotne w przypadku systemów wody użytkowej, z którą mamy bezpośredni kontakt.

 

– Rozdzielacze InoxFlow zostały wykonane ze szlachetnej, najwyższej jakości stali nierdzewnej – mówi Mariusz Choroszucha, Kierownik Działu Doradztwa Technicznego Grupy KAN. – Charakteryzuje ją wysoka odporność na jony chlorkowe, co jest niezwykle istotne w kontekście instalacji wody użytkowej, a także dwukrotnie większa wydajność hydrauliczna, niż w przypadku rozwiązań wykonanych z mosiądzu.

Abstrahując od wytrzymałości i gwarancji bezpieczeństwa dla użytkowników, bardzo ważna w przypadku rozdzielaczy jest ich funkcjonalność. I na tym polu InoxFlow nie ma sobie równych.

Wygodna uniwersalność

Jednym z wyróżników rozdzielaczy InoxFlow, jest możliwość obracania belki o 180° bez konieczności ich demontażu. Zostały także wyposażone w wyjścia na poszczególne obwody (GZ ¾” Eurokonus). W kontekście wygody montażu warto również podkreślić ich kompatybilność z dotychczasową armaturą uzbrojenia KAN-therm – redukcjami, odpowietrznikami czy trójnikami. – Aby maksymalnie ułatwić pracę inwestorom, nasze rozdzielacze mają czytelne oznaczenia, w tym m.in. numerację umożliwiającą prostą identyfikację obwodów czy informację o sposobie ich podłączenia – tłumaczy Mariusz Choroszucha, Kierownik Działu Doradztwa Technicznego Grupy KAN. – InoxFlow charakteryzują również wytrzymałe obejmy, wyposażone w funkcję tłumienia drgań, które gwarantują cichą i dyskretną pracę całej instalacji.

Od nowoczesnych systemów instalacyjnych należy wymagać więcej. Powinny bowiem łączyć w sobie wiele cech, które przekładają się na ich użytkowość, niezawodność oraz funkcjonalność. Jeśli idą w parze z designem, otrzymujemy rozwiązanie na miarę XXI wieku.