Zaciskowo - GEBERIT

Zaciskowo - GEBERIT

Spawanie? Skręcanie? Lutowanie? – odpuść sobie! Masz przecież do dyspozycji innowacyjną ideę łączenia bez obróbki. Koniec z czasochłonnym łączeniem rur, teraz możesz to zrobić taniej, lepiej, szybciej i ładniej.

Bazujące na niezawodnej i prostej zasadzie zaciskowej systemy Geberit, umożliwiają szybki montaż przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości połączenia. Z uwagi na dużą różnorodność zastosowań – do systemów wody pitnej, instalacji grzewczych i chłodniczych, instalacji sprężonego powietrza, instalacji przeciwpożarowych, systemów tryskaczowych, instalacji przemysłowych i innych, systemy te w krótkim czasie stały się interesującą cenowo alternatywą wobec tradycyjnych połączeń spawanych. Systemy zaciskowe Geberit wykonywane poprzez zaprasowywanie stanowią ujednoliconą metodę stosowaną w kilku różnych materiałowo technologiach:

• Geberit Mepla – system rur wielowarstwowych i kształtek z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, brązu lub mosiądzu

• Geberit Mapress Edelstahl – system rur i kształtek ze stali nierdzewnej

• Geberit Mapress C-Stahl – system rur i kształtek ze stali węglowej

• Geberit Mapress Kupfer – system kształtek miedzianych.

SZYBKI MONTAŻ

Podstawową zaletą połączeń wykonywanych przy zastosowaniu złączek zaciskowych jest prostota i szybkość montażu znacznie przewyższająca inne metody łączenia. Wykonanie połączenia w technice zaciskowej zaciskarką ręczną lub elektryczną trwa kilka sekund, niezależnie od średnicy, co pozwala zredukować koszty robocizny. Natomiast przygotowanie instalacji „na sucho” sprowadza się do trzech czynności: obcięcia i sfazowania rury oraz wsunięcia jej w złączkę. Dalej już tylko zacisk – i gotowe!

100% PEWNOŚĆ

Jedną z najważniejszych cech systemów zaciskowych, zarówno dla inwestora jak i wykonawcy, jest 100% pewność połączenia. Dla zaciskarek Geberit zostało to uzyskane dzięki specjalnej blokadzie szczęk w przypadku niecałkowitego zaciśnięcia. Ponadto pierścień pozycjonujący kształtki zapewnia poprawne usytuowanie szczęk we właściwym położeniu, co wyklucza wykonanie niepoprawnego połączenia. W trakcie formowania uszczelnienia pierścień po zaprasowaniu przyjmuje odpowiedni kształt i kumuluje dodatkową energię wytworzoną podczas zaciskania. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczne i długotrwałe połączenie.

 

SZCZELNOŚĆ

We wszystkich systemach zaciskowych Geberit oferuje dodatkową funkcję, jaką jest specjalne ukształtowanie uszczelek umożliwiających podczas próby szczelności pewne i szybkie zlokalizowanie niezaciśniętych łączników. Dodatkowo cały proces wkładania uszczelek w kształtki jest kontrolowany podczas produkcji.

 

NIEZAWODNOŚĆ

Gdy wszystkie elementy systemu są odpowiednio dobrane, to wykazuje on bardzo wysoką wytrzymałość. Zostało to dokładnie przebadane podczas prób sprawdzających parametry pracy części składowych systemu, wielokrotnie przekraczających wymagania normatywne. Nadzwyczajna odporność na rozciąganie połączeń w systemach zaciskowych Geberit jest gwarancją ich niezawodności i żywotności.

 

KOMPATYBILNOŚĆ

Niewątpliwie jedną z ważniejszych zalet systemów zaciskowych Geberit jest ich kompatybilność. Wszystkie systemy rur i kształtek stalowych i miedzianych można bez problemu połączyć z systemem rur z tworzyw sztucznych, bądź z systemami o zupełnie innych technologiach. Ułatwia nam to bardzo bogaty asortyment złączek przejściowych.

BOGATY ASORTYMENT

Ponad 200 stronicowy katalog elementów składowych systemów zaciskowych Mepla i Mapress dowodzi, że Geberit oferuje najobszerniejszy asortyment do prawie wszystkich zastosowań. Dzięki możliwościom użycia odpowiedniego łącznika lub zestawu łączników, nie trzeba stosować wielu redukcji i kształtek, co powoduje, że koszt całej instalacji będzie niższy. Połączenie niewątpliwie wysokiej estetyki prowadzonych robót z szybkością montażu, a co za tym idzie niskimi kosztami wykonywanej instalacji powoduje, że system zaciskowy w Europie zachodniej w zasadzie wyparł już spawanie i lutowanie. Analizując potrzeby i oczekiwania polskich firm instalacyjnych można pokusić się o stwierdzenie, że system zaciskowy także u nas zastąpi tradycyjne metody łączenia. Świadczy o tym ciągle rosnąca liczba instalatorów wykonujących instalacje w tym systemie. A wszystko to, wiążąc z 40 – letnim doświadczeniem firmy Geberit w zakresie systemów zaciskowych i doskonałą jakością produktów, umożliwia uzyskanie instalacji najwyższej, światowej klasy.