Zestaw ROMAX Compact TT

Zestaw ROMAX Compact TT

Już od ponad 70-ciu lat produkty ROTHENBERGER skutecznie towarzyszą w pracy fachowego instalatora. Dla wiodącego producenta narzędzi do obróbki rur i nowoczesnym systemom instalacyjnym stałym elementem jest ciągłe doskonalenie swoich produktów i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów. Jedną z dynamicznie rozwijających się grup produktowych jest technika zaciskowa, która zyskała na popularności dzięki wszechobecnym systemom i komforcie pracy instalatora. Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku są także urządzenia ROTHENBERGER cenione za niezawodność i innowacyjne technologie ułatwiające prace fachowca. Jedną z nowości w gamie urządzeń do zaciskania jest ultranowoczesna zaciskarka akumulatorowa ROMAX Compact TT charakteryzująca się wyróżniającymi parametrami: solidna konstrukcja, obrotowa głowica, ultralekka (waga maszyny bazowej – tylko 2,5 kg), mała (tylko 34 cm długości) i szybka: pełen cykl zacisku trwa tylko 3 sekundy. Stała siła zacisku (CFT – Constant Force Technology) zapewnia powtarzalną pracę ze stałą siłą zacisku na całym obwodzie złączki (w przypadku Romax Compact wynosi ona 19 kN). To ważny parametr dla jakości połączeń instalacji pozwalający na precyzyjny rozkład siły nacisku niezależnie od warunków. Wyposażona w podświetlenie LED obudowa zaciskarki pozwala na komfortową pracę w trudnych warunkach oświetleniowych, co jest ważne dla zachowania poprawności wykonywanego zacisku. Niemniej istotne jest źródło zasilania: wydajne i żywotne. Takie może zapewnić akumulator Li-Ion nowej generacji o napięciu 18V i pojemności 2Ah. Wydajność akumulatora może zobrazować przykład: na pełnym akumulatorze można wykonać ok 150 zacisków (dla średnicy 16 mm). Szybkie ładowanie akumulatora (pełen cykl dla wersji 2.0 Ah trwa ok 45 minut) pozwala na niemal bezustanną pracę. Akumulatory Rothenberger należą do zunifikowanego systemu CAS (Cordles Alliance System) dzięki czemu mogą być stosowane wymiennie do/z innych urządzeń (np. Metabo, Starmix czy Eibenstock). Dzięki temu mamy szeroki dostęp do akumulatorów innych producentów (i odwrotnie).

 
 

Zaciskarka ROMAX Compact TT umożliwia pracę na systemach z tworzywa do średnicy 40 mm a na metolowych (stal, miedz i inne) do 35 mm. Szeroka gama opcjonalnych szczęk zaciskowych w ofercie czyni z niej bardzo wszechstronne narzędzie. Wyróżnikiem oferty ROTHENBERGER są także szczęki zaciskowe do kompaktowej maszyny dedykowane do nowatorskich systemów instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych. To czyni z zaciskarki urządzenie uniwersalne, a biorąc pod uwagę rosnącą popularność techniki chłodniczej – perspektywiczne.

Kluczowym elementem w procesie łączenia jest szczęka zaciskowa. Szczęki zaciskowe ROTENBERGER wykonane są w nowoczesnej technologii zapewniającej ich trwałość i precyzję. Nowatorski sposób laserowego utwardzania szczęk (Dura Lazr Tec) sprawia, że są wyjątkowo trwałe i odporne na zużycie (100% więcej zacisków). Wszystko po to, aby praca instalatora była jeszcze bardziej komfortowa i bezpieczna, a wykonywane połączenia pewniejsze niż kiedykolwiek!